Pytania i odpowiedzi

Gdzie mogę naładować swój pojazd?

W domu – w prywatnym garażu lub na podjeździe oraz na specjalnie przygotowanym do tego miejscu parkingowym. Specjalnie do takiego zastosowania powstały nasze ładowarki naścienne.
W pracy / na wyjeździe – na parkingu w pracy lub w innym niepublicznym miejscu postojowym. Tutaj idealnie spisują się nasze ładowarki mobilne.

W miejscu publicznym – na publicznych stacjach ładowania dostępnych na stacjach paliw, w galeriach, hotelach, restauracjach i innych.

Ile trwa ładowanie pojazdu elektrycznego?

Czas ładowania jest uzależniony od kilku czynników: aktualnego stanu naładowania baterii, pojemności baterii, pojemności stacji ładowania.
Hybrydy typu Plug-In potrzebują od 1 do 4 godzin, aby w pełni się naładować, natomiast pojazdy w pełni elektryczne potrzebują między 4 a 8 godzin, by naładować baterię do 100%.
Średnio pojazdy są zaparkowane przez 14 h w ciągu doby – własna stacja ładowania mogłaby w tym czasie doładowywać baterię pojazdu do 100%.

Ile kosztuje ładowanie pojazdu elektrycznego?

Koszt ładowania zależy od średniego zużycia energii elektrycznej przez pojazd oraz od rodzaju planu taryfowego (jednostrefowego – G11 lub dwustrefowego – G12).
Przykładowa taryfa nocna oferowana przez PGE jest następująca:

  • dzienna: 0.2861 * zł/kWh od 6:00 do 13:00 i od 15:00 do 22:00
  • nocna: 0.1917 * zł/kWh od 22:00 do 6:00 i od 13:00 do 15:00

 

 

Czy mogę ładować swój pojazd dowolną ładowarką?

Tak i nie. Naścienne stacje ładowania i mobilne ładowarki mogą mieć różne gniazda i złącza w zależności od kraju, w którym zostały wyprodukowane. Na szczęście, aby ludziom żyło się łatwiej producenci samochodów postanowili ograniczyć się tylko do dwóch typów gniazd i złącz. Od strony samochodu jest to Typ 1 (marki japońskie i amerykańskie) oraz Typ 2 (marki europejskie). Wszystkie stacje ładowania wyposażone są w gniazdo Typu 2.

Ile konserwacji potrzebuje ładowarka?

Bardzo niewiele. Pomimo bycia niezwykle zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, pojazdy elektryczne prawie nie wymagają serwisowania. Tak samo jest z ładowarkami. 

Gdy ładowarka zostanie poprawnie zainstalowana, każdy jej element może zostać wymieniony bardzo łatwo. Modele stacji ładowania wyposażone w łącze internetowe pozwalają na przeprowadzenie zdalnej diagnostyki i naprawy.

Czy mój rachunek za prąd wzrośnie?

Tak. Dlatego idealnym uzupełnieniem do domowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest instalacja fotowoltaiczna, która wygeneruje odpowiednią ilość energii do naładowania baterii i zasilania urządzeń w domu.

Jakie zalety środowiskowe ma energia słoneczna?

Energia słoneczna, podobnie jak inne odnawialne źródła energii, ma wiele zalet dla środowiska i zdrowia.
Zainwestowanie w energetykę słoneczną pozwala na znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych, tlenków siarki, azotu oraz cząstek stałych.

Jak instalacja PV wpływa na wartość mojego domu?

Badania wykazały, że domy wyposażone w instalację fotowoltaiczną sprzedają się za więcej niż domy bez niej.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele PV absorbują energię słoneczną w ciągu dnia i konwertują ją na prąd stały (DC). Większość urządzeń domowych jest zasilana prądem zmiennym (AC), więc prąd stały musi zostać przepuszczony przez falownik, aby uzyskać prąd zmienny, który można wykorzystać.

Dodatkowe informacje:

Certyfikacja

Posiadamy certyfikat SolarEdge Advanced Installer

Formalności

Przygotujemy całą wymaganą dokumentację dla energetyki

Miejsce

Działamy na terenie całej Polski

Dotacje

Program Mój Prąd pozwala na obniżenie kosztów

Masz pytania? Napisz!

Dopasujemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb

Napisz do nas!